MAR
31

#WielkiPost2017 - rozważania na każdy dzień.

Piątek 31 marca 2017 Piątek IV tygodnia Wielkiego Postu

RENATA I ARTUR

Kliknij aby powiekszyc

Ewangelia wg św. Jana 7,1-2.10.25-30.
 
Jezus obchodził Galileę. Nie chciał bowiem chodzić po Judei, bo Żydzi mieli zamiar Go zabić.
A zbliżało się żydowskie Święto Namiotów. Kiedy zaś bracia Jego udali się na święto, wówczas poszedł i On, jednakże nie jawnie, lecz skrycie. Niektórzy z mieszkańców Jerozolimy mówili: «Czyż to nie jest Ten, którego usiłują zabić? A oto jawnie przemawia i nic Mu nie mówią. Czyżby zwierzchnicy naprawdę się przekonali, że On jest Mesjaszem?
Przecież my wiemy, skąd On pochodzi, natomiast gdy Mesjasz przyjdzie, nikt nie będzie wiedział, skąd jest». A Jezus, ucząc w świątyni, zawołał tymi słowami: «I Mnie znacie, i wiecie, skąd jestem. Ja jednak nie przyszedłem sam od siebie; lecz prawdziwy jest Ten, który Mnie posłał, którego wy nie znacie. Ja Go znam, bo od Niego jestem i On Mnie posłał».
Zamierzali więc Go pojmać, jednakże nikt nie podniósł na Niego ręki, ponieważ godzina Jego jeszcze nie nadeszła.
 
ROZWAŻANIE: RENATA I ARTUR
 
Zdarza nam się brnąć w swoje błędne przekonania, jak Ci mieszkańcy Jerozolimy, snuć uzasadnienia nietrafionych decyzji, również w życiu duchowym.
Snujemy scenariusz naszego życia, szukając nie raz po omacku tego co nam potrzeba, a nie chcemy przyjąć Bożej woli dla naszej rodziny na dziś, na teraz. Ileż już razy przekonaliśmy się, że to jednak Pan Jezus „znów” miał rację. Jak zawiła jest nasza ludzka natura, niepokorna, wyniosła, pyszna. „Jestem pewna / pewny...”, „ja uważam”, „ja znam Jezusa, Jego życie, naukę” ... A w Pana Jezusa musimy się wsłuchać, być z Nim blisko w Namiocie Spotkania, inaczej będziemy błądzić w ciemnościach swojego „ja”.
Nie bądźmy jak Ci mieszkańcy Jerozolimy, którzy choć spotkali Jezusa, nie poznali, że pochodzi od Boga, nie poznali w Nim swego długo przepowiadanego zbawiciela.
 
A czy my w małżeństwie naprawdę słuchamy wzajemnych napomnień? Czy dostrzegamy w postawie współmałżonka naukę samego Chrystusa?
 
Naucz nas, Panie, Twojej Prawdy.
Chcemy poznawać Ciebie nie tylko przez to czego dowiadujemy się o Tobie, ale poprzez pogłębianie osobowej relacji z Tobą.
 
 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »