MAR
20

#WielkiPost2017 - rozważania na każdy dzień.

Poniedziałek 20 marca 2017, Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

KASIA I AREK

Kliknij aby powiekszyc

Ewangelia wg św. Mateusza 1,16.18-21.24a.  

 Jakub ojcem Józefa, męża Maryi, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem. 

Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. 

Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. 

Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. 

Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów». 

Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański. 

 

Rozważania: Kasia i Arek 

 

Żona:  

Nie znamy ani jednego słowa wypowiedzianego przez św. Józefa. Swym działaniem mówił Panu Bogu zawsze "tak". W milczeniu, ale bez zastrzeżeń wykonywał polecenia z nieba, których nie rozumiał. Subtelny, powściągliwy, w cieniu wielkich postaci Jezusa i Maryi. Zadziwia mnie Jego pokora ...tak niezrozumiała w dzisiejszym świecie, gdzie każdy chce mieć coś do powiedzenia, jego milczące " TAK" jest jak TAK wypowiedziane przez Maryje w momencie Zwiastowania razem poddali się woli Bożej…św. Józef jest dla mnie przykładem tego jaki powinien być mąż i ojciec.  

  

Mąż:   

Św. Józef jest dla mnie człowiekiem pełnym pokory, który żył w głębokiej relacji z Bogiem, który w sposób niebywały otworzył serce na Boga i który oddał się Bogu realizując dla niego całe swoje życie i swoje powołanie. To jest dla nas mężczyzn piękne świadectwo i wskazówka jak mamy wypełniać swoje w roli męża i ojca. 

 

 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »