MAR
08

#WielkiPost2017 - rozważania na każdy dzień.

Środa 08 marca 2017, Środa I tygodnia Wielkiego Postu

AGNIESZKA I ROMEK

Kliknij aby powiekszyc

Ewangelia wg św. Łukasza 11,29-32.
 
Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić: "To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza.
Jak bowiem Jonasz był znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia.
Królowa z Południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona przybyła z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon.
Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz".
 
ROZOMEKWAŻANIE: AGNIESZKA I ROMAN
 
Mąż:
 
Za pierwszym razem Jonasz nie posłuchał Pana, ale uciekał przed swoim powołaniem. Cała ta historia: ucieczka okrętem, wielka burza na morzu, dalej połknięcie przez wielką rybę, ocalenie Jonasza, powtórna jego misja, a na końcu nawrócenie Niniwy. Jonasz to tak jak syn marnotrawny, pogubił się, ale przez modlitwę, wrócił. Często ja też uciekam przed tym co Bóg dla mnie przygotował. Upadam, ale Bóg daje opamiętanie i wyciąga do mnie swą dłoń. Ostatnio byłem na dwóch pogrzebach, a do Komunii przystąpiła garstka ludzi, to smutne… Jezu pomóż mi głosić dobrą nowinę tym, którzy żyją tak jakby Boga nie było.
 
Żona:
 
Ten fragment pokazuje mi, że tak często w swoim życiu szukam, aby Bóg pokazał mi swoje znaki. A On jest zawsze w moim życiu, w każdej mojej chwili. Tak bardzo chcę, aby Jezus codziennie Zmartwychwstawał w moim sercu.
 
Razem:
 
W życiu małżeńskim pragniemy tak żyć, aby znaleźć się w Niebie. W DK jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju posługi. Mówimy „tak”, a Bóg nam błogosławi. Kochać to znaczy dawać. Poprzez dawanie, służenie innym my sami ubogacamy się i formujemy. (Ps.37, 5) …Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał …

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »