MAR
02

#WielkiPost2017 - rozważania na każdy dzień.

Czwartek 02 marca 2017, Czwartek po Popielcu

Kasia i Tomek

Kliknij aby powiekszyc

Ewangelia wg św. Łukasza 9,22-25.
 
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Syn Człowieczy musi wiele wycierpieć: będzie odrzucony przez starszyznę, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; będzie zabity, a trzeciego dnia zmartwychwstanie».
Potem mówił do wszystkich: «Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje.
Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa.
Bo cóż za korzyść ma człowiek, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci lub szkodę poniesie?»
 
ROZWAŻANIE: KASIA I TOMEK
 
Odrzucenie boli, czasem bardziej niż cierpienie fizyczne… Ale chcę być jak On, chcę z pokorą każdego dnia podejmować swój krzyż i kroczyć za Jezusem. Wiem, że nie jestem sama, bo mój Pan, Bóg i Przyjaciel prowadzi mnie i dodaje mi sił. Jego miłość do mnie jest niewiarygodna, szalona, a moja… Czy potrafiłabym oddać dla Niego życie? Które miejsce w gonitwie codziennego dnia zajmuje mój Pan? Czas ucieka, a jeszcze tyle mam do zrobienia, tyle do zobaczenia, tyle miejsc do zwiedzenia. I w tym zabieganiu Twoje Słowa, które pomagają się zatrzymać: Bo cóż za korzyść dla człowieka, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci lub szkodę poniesie?
Ile waży krzyż Jezusa? Waży tyle, na ile potrafimy mu zaufać. Jeśli potrafimy złożyć swoje życie w Jego ręce i brać po kolei belki krzyża swojego życia, to on nie będzie nazbyt ciężki. Czasem zdarza się, że krzyż nas przerasta, wtedy zawsze znajdzie się jakiś “Szymon”. Doświadczyłem tego już wielokrotnie.

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »