CZE
27

Diecezjalny Dzień Wspólnoty

15 czerwca w parafii NSPJ w Skierniewicach odbył się przedwakacyjny Diecezjalny Dzień Wspólnoty.

K. T. Widulińscy

Kliknij aby powiekszyc

 W skierniewickim kościele na Widoku zebrały się dzieci, młodzież i rodziny Ruchu Światło –Życie.

Spotkanie rozpoczęliśmy zawiązaniem Wspólnoty, które poprowadził ks. Zbigniew Kaliński- moderator DK.

Tegoroczny Dzień Wspólnoty odbywał się w 9 rocznicę wizyty Papieża Jana Pawła II w Łowiczu. Wysłuchaliśmy więc fragmentów homilii, którą wówczas wygłosił Ojciec Święty. W swoim słowie zachęcał nas do dawania świadectwa: „ Z pomocą przychodzi wam sam Jezus Chrystus, który poświęcił całe swoje życie dla dobra innych. Ku Niemu kierujcie wzrok. Niech będzie obecny w waszych myślach, podczas waszych zabaw i w waszych rozmowach. Z Nim winniście zawsze żyć w przyjaźni. Pan Jezus chce wam pomóc. Chce być dla was podporą i umacniać w młodzieńczej walce o zdobywanie takich cnót, jak: wiara, miłość, uczciwość, szlachetność, czystość i wielkoduszność. Gdy będzie wam trudno, gdy będziecie w życiu przeżywać jakieś niepowodzenie czy zawód, niech myśl wasza biegnie ku Chrystusowi, który was miłuje i który pomaga przetrwać każdą trudność. Wiedzcie, że nie jesteście samotni. Towarzyszy wam Ktoś, kto was nigdy nie zawiedzie. Chrystus rozumie najtajniejsze pragnienia waszego serca. On czeka na waszą miłość i na wasze świadectwo.”

Następną częścią spotkania była Godzina Świadectw, podczas której członkowie Ruchu Światło- Życie podzielili się tym, czego dokonał Chrystus w ich życiu.

Centralną częścią dnia była Msza Św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Grzegorz Gołąb -moderator diecezjalny Ruchu Światło – Życie. W swoim słowie przypomniał nam temat kolejnego roku pracy - „Czyńcie uczniów”. Usłyszeliśmy, że mamy nieść Jezusa tam, gdzie jesteśmy. Mamy uobecniać Jezusa tu i teraz. Nasze imię jest imieniem Apostoła. Na zakończenie Eucharystii miało miejsce uroczyste przyjęcie nowych rodzin do Ruchu Światło- Życie.

Dzień Wspólnoty to także czas radosnego spotkania w grupach rekolekcyjnych oraz Agapa przy suto zastawionych stołach.

Na zakończenie odbyło się nabożeństwo rozesłania, podczas którego otrzymaliśmy błogosławieństwo na nadchodzący wakacyjny czas.

Nad oprawą muzyczną spotkania czuwała schola młodzieżowa pod opieką ks. Romana. Dziękując im za piękny śpiew i zaangażowanie ks. Zbigniew Kaliński wyraził swoje uznanie stwierdzeniem, iż „pod okiem ks. Romana wszyscy potrafią śpiewać i tańczyć na chwałę Pana”.

 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »