CZE

Święto Rodziny w Jesionce

„To, co dobre się zaczyna, gdzie pojawia się rodzina...”

Z.B. Dudzinscy

Kliknij aby powiekszyc słowa piosenki zespołu Siostry Jeremiasza znowu były motywem przewodnim Święta Rodziny w Jesionce. Organizatorem były: Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza w Jesionce z jej proboszczem ks. Mirosławem Kurkiem oraz Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej.
Dzięki zaangażowaniu wielu przyjaciół parafii, wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym i członków Domowego Kościoła - w programie festynu znalazły sie taki atrakcje jak: mecze piłki nożnej AMATOR Jesionka – PKS Trojanów oraz ministranci z Żyrardowa kontra ministranci z Jesionki, występ zespołu wokalno-instrumentalnego „LUSTRO” z Żyrardowa, pokaz układów break-dance miejscowego zespołu „Street Dance Team”, warsztaty tańca towarzyskiego poprowadzone przez wielokrotnego mistrza Polski Rafała Karbowiaka, występ Orkiestry Dętej z Wiskitek, prezentacja Bractwa Rycerskiego.
Przez cały czas trwania imprezy mogliśmy oglądać „Wernisaż Talentów”, gdzie swoje prace prezentowali Radek Bronowski (fotografika), Waldemar Jasiona (modele architektury sakralnej) i Halina Trojańczyk (malarstwo olejne).
Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, bo każdy los wygrywał, a nawet dawał szansę na zdobycie nagrody głównej – roweru.
Kilka godzin trwały rozgrywki Turnieju Siatkówki Plażowej oraz Konkurs Strzelecki. Zwycięzcy odjechali z pucharami ufundowanymi przez Prezydanta Miasta Żyrardowa oraz Wójta Gminy.
Festyn odwiedzili także ksiądz Grzegorz Gołąb – moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie oraz ks. Zbigniew Kaliński – moderator diecezjalny Domowego Kościoła, a w Jesionce – w roli komentatora sportowego.
Grochówką i kiełbaskami częstowały zaangażowane w dzieło wspólnoty.
Dzieci tłoczyły się przy wozie strażackim i wozach konnym, by skorzystać z przejażdżek. Na scenie też było tłoczno, bo wszyscy chcieli tańczyć w rytmie „cha-cha”.
Za wszystkie rodziny oraz piękną pogodę tego radosnego rodzinnego spotkania wszyscy złożyliśmy Panu dziękczynienie poczas uroczystej Eucharystii koncelebrowanej przez miejscowego proboszcza i ks. Adama Bednarczyka - proboszcza Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie.

Atrakcją wieczoru był występ chrześcijańskiego zespołu „Porozumienie” laureata festiwalu muzyki chrześcijańskiej Song of Songs w Toruniu. „Porozumienie” przyjechało ze swoistym klimatem modlitewnego rocka, z tekstami napisanymi – jak mówią - „pod wielkim ciśnieniem, tego, co krzyczy w nich Jezus”, ze świadectwem.
Dzień zakończyliśmy wspólną modlitwą uwielbienia.
Chwała Panu za ten czas!

To spotkanie, które przypomniało, że dobro rodzi się w zdrowej rodzinie udało się zrealizować dzięki ludziom, którzy chcieli podzielić się swoimi darami, talentami, swoim wysiłkiem, swoją miłością.