MAJ
19

Bóg jest miłością – miłujcie się wzajemnie

Rekolekcje Ewangelizacyjne w Strzegocinie w dniach 1– 3 maja 2008

Wanda i Marian Zielonkowie

Kliknij aby powiekszyc
Pragnienie zorganizowania Rekolekcji Ewangelizacyjnych trwało w naszych sercach od dawna. Szukaliśmy pary, która podjęłaby się tej posługi. Na naszą prośbę odpowiedzieli Zosia i Boguś Dudzińscy. Okazało się, że było to też ich pragnieniem. Choć w pierwszej nieoficjalnej wersji planowaliśmy, że rekolekcje odbędą się w innym domu rekolekcyjnym ale ostatecznie Duch Święty skierował nas do Strzegocina i okazało się to wielkim dobrodziejstwem.
W rekolekcjach uczestniczyło 13 rodzin z naszej diecezji i 36 dzieci. Cztery małżeństwa uczestniczyły po raz pierwszy w rekolekcjach. Zosia i Boguś zaprosili i powierzyli posługę moderatora ks. Krzysztofowi Chmielewskiemu, który służył nam z miłością i w pokorze sprawując Eucharystię i głosząc katechezy. Nasze spotkanie ubogacił duchowo ks. Grzegorz Ziąbski, który poprowadził Szkołę Modlitwy. W trzecim dniu naszych rekolekcji Ks. Mirosław Kurek sprawował uroczystą Eucharystię, podczas której przyjęliśmy Chrystusa jako swojego Pana i Zbawiciela. Było to wspaniałe , głęboko religijne przeżycie, które przyniesie zapewne błogosławione owoce.
Posługę animatorów pełnili: Ewa i Tomek Malczykowie, Wanda i Piotr Stawiccy oraz Wanda i Marian Zielonkowie. Diakonię muzyczną stanowili: Romek Łowicki oraz uzdolniona muzycznie młodzież – Agnieszka Dudzińska i Jacek Ornafa. Nad naszymi najmłodszymi pociechami czuwała fachowa „siła” w osobach: Agnieszki Łowickiej i Anetki Olszewskiej. O dobre warunki naszego pobytu, by nam niczego nie brakowało dbali niestrudzenie Gospodarze Domu – Dorotka i Wiktor Gackowie. Wszystkim, którzy przyczynili się, aby te rekolekcje mogły się odbyć na Chwałę Pana składamy serdeczne dzięki.
Za wszelkie dary na czas rekolekcji niech Bóg będzie uwielbiony.Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »