Oto jest dzień który dał nam Pan

26 kwietnia 2008 r. w Żyrardowie przy parafii Matki Bożej Pocieszenia rodziny Domowego Kościoła diecezji łowickiej

Wanda i Marian Zielonkowie

Kliknij aby powiekszycspotkały się na Dniu Skupienia poświęconemu duchowości małżeńskiej a szczególnie dialogowi małżeńskiemu i modlitwie.
Zaproszenie na nasze spotkanie przyjęli: Moderator Domowego Kościoła Archidiecezji Łódzkiej ks. Tomasz Owczarek oraz para rejonowa z Łodzi Jadzia i Stanisław Gulejowie. Eucharystię sprawował i homilię wygłosił Moderator Rejonu Żyradowskiego ks. Robert Wolniewski. Oprawę muzyczną przygotowała rodzina Słupskich z Łowicza.
Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą Jutrzni, którą prowadził ks. Robert.
Ks. Tomasz wygłosił dwie konferencje poświęcone dialogowi małżeńskiemu i modlitwie. Pomógł nam rozeznać, dlaczego jako małżonkowie mamy problemy z wypełnianiem zobowiązań, skąd pochodzą trudności i jak je pokonywać. Zachęcał na zakończenie konferencji, aby wspólnota spotykała się w różnych formach, bo wtedy doskonali swoją formację i to pozwoli jej też wzrastać w wierze.
Jadzia i Stanisław dali świadectwo, że zobowiązania a zwłaszcza dialog małżeński jest dla ich małżeństwa wielkim darem od Pana.
W modlitwie wstawienniczej, którą prowadził ks. Tomasz, modliliśmy się o dary Ducha Świętego dla Kościoła Domowego naszej diecezji. W tej intencji ks. Tomasz modlił się także podczas Eucharystii.
Spotkanie zakończyliśmy modlitwą Nieszporów.

Wprawdzie nie było godziny świadectw, ale niektórzy z uczestników dzielili się z nami tym, co dobrego otrzymali w tym dniu od Pana. Wszyscy byli wdzięczni Bogu za łaskę wysłuchania wspaniałych konferencji, z których dowiedzieli się, że na zobowiązania trzeba spojrzeć także od strony psychofizycznej człowieka, i za dar wspólnoty zgromadzonej na Eucharystii.
Za wszystko dobro zesłane w tym dniu Bogu niech będą dzięki.