CZE

Gdyż wszystko dał nam Bóg

A.R. Łowiccy

Dziś ( 8.06.2015r) uczestniczyliśmy w spotkaniu diakonii ewangelizacji. Modliliśmy się  o  moc Ducha Świętego. Ksiądz Tomek puścił nam słowo biskupa Rysia. Człowiek szukający mądrości to człowiek podróżujący, modlący się- modlitwa czyni go mądrym. Człowiek znajduje mądrość dzięki czystości serca. Słowo Boże mówi, że mądrość nie zależy od pieniędzy ale od czystego serca. Do poznania potrzebna jest głowa, ale przede wszystkim serce. Masz iść prosto do Królestwa Niebieskiego, a na pewno Go znajdziesz. Boga poznajemy nie z książek, ale kochając Go, przebywając z Nim, jak Maryja, która najlepiej Go znała. Niesamowite moi synowie na Dzień Matki kupili mi „wiara z lewej prawej i Bożej strony” bp Grzegorz Ryś. Codziennie delektuję się tym słowem, fragmentem Pisma Świętego i komentarzem. Osobistym spotkaniem z Bogiem. Polecam. Po wykładzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, każdy mógł osobiście przytulić Jezusa do serca i powierzyć Mu wszystkie sprawy serca ( życie codzienne, nasze dzięki, nasze lęki, nasze zranienia, pragnienia…. Bóg wchodzi do serc i zabiera, leczy, daje nadzieję). Bez Niego człowiek jest pusty, On nadaje sens naszemu istnieniu. Potem adoracja, różaniec za wszystkie sprawy ( kraj, ruch , rodzinę….), a następnie każdy z nas mógł przyjąć Pana Jezusa to serca. Na koniec Boże błogosławieństwo. Jak dobrze jest w tym biegu dnia codziennego zatrzymać się przed kochającym Jezusem we wspólnocie ludzi wierzących. Chwała panu za dzisiejszy wieczór. Na diakonie ewangelizacji zapraszamy po wakacjach.

Z Panem Bogiem A.R. Łowiccy

Świętemu Bogu oddaj cześć,

Dziękczynną z serca śpiewaj pieśń,

Jezusa, Syna swego, Bóg darował nam.

W Nim słaby mocnym staje się,

Biedny niechaj wyzna, że bogatym jest,

Gdyż wszystko dał nam Bóg.