Sprawozdanie z Diakonii Ewangelizacji

Bóg umiłował świat!

Agnieszka i Roman Łowiccy

13 kwietnia odbyło się spotkanie Diakonii Ewangelizacji na Jesionce. Wspaniałe miejsce, taki namiot spotkania porównywalny z Krościenkiem. Modlitwa do Ducha Świętego i Jego działanie przez cały czas spotkania był odczuwalny. Bóg człowieka zaskakuje, wie co człowiekowi jest najbardziej potrzebne. Bardzo nie chciało nam się jechać, tyle spraw życia codziennego, zmęczenie. Ale kiedy człowiek powie Bogu tak, Jego Duch poprowadzi i pocieszy. Wyrwie z letargu rzeczywistości i pozwoli otworzyć się na Swoje działanie. Ksiądz Tomek mówił konferencje przywołując słowa Biskupa Rysia z Krakowa 2.03.2015r.  Dwa fragmenty, które nam towarzyszyły na konferencji.

Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Łk 6.36

Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski. Mt 5, 48

Te dwa fragmenty to nie to samo. Bóg jest miłosierny. Mamy się w sobie wyczyścić, aby być doskonali jak Bóg jest doskonały. Czy ja jestem miłosierny? Czy twardy na Jego działanie mimo wielu łask, które otrzymuje? Dużo robię, dużo wiatru wokół…. Czego mam najwięcej? Miłosierdzie – doskonałość wychodząca do innych. Doskonałość to nie ta wsobna, ale Boże. Ojcowska to wyjście poza siebie. Być doskonałym to być doskonałym w miłosierdziu. Miłosierdzie to serce dla biednych, pokrzywdzonych, którzy są w potrzebie. Dla kogo ja mam serce? Bądźcie  miłosierni jak Ojciec, bo nie ma serca dla siebie tylko dla dzieci. Bóg istnieje tylko dla innych.  Dlaczego my jesteśmy ubodzy? Bo jesteśmy grzeszni. Przyczyna, że wchodzimy w grzech, lubimy być niewierni. Bóg jest dla nas, dla mnie, dla Ciebie. Nie kupujemy Jego życzliwości – Bóg jest darmo. Papież Franciszek mówi, że Bóg nie wymaga od nas czegoś czego by nam nie dał. Boże dary są darmowe i zawsze pierwsze. Jeżeli Ty nie będziesz dawać to zamkniesz się na dary Boga. Łaska Pańska się nie przebije jeśli Ja się nie otworzę. Ojciec daje Ducha Świętego wszystkim którzy proszą, ale nie dla siebie, ale aby Go dać innym. Jest to Osoba podarowana człowiekowi. W Bogu nie ma ani deka dla siebie.           A u mnie?

Po konferencji miło być wystawienie Pana Jezusa, ale Bóg miał dla każdego z ans większy dar. Dar z siei w czasie Eucharystii. Mogliśmy skorzystać z Jego daru pod dwoma postaciami. Duch Święty wieje gdzie chce i jak chce. Ile dobra robi w sercu człowieka. Czy ja przyjmuje ten dar? I jeszcze Koronka do Miłosierdzia Bożego, abyśmy umieli odnaleźć się w rzeczywistości ziemskiej korzystając z łaski Pana Jezusa. Bo ukochał człowieka, ukochał mnie, ciebie, nas. Błogosławionego trwania w Jego miłości i spotkania na następnej diakonii 8 czerwca 2015 r o godzinie 19.00 na Jesionce