MAR
27

Finanse po Bożemu - świadectwo

Naszym pracodawcą jest Chrystus

Monika i Piotr Rosińscy.

Kliknij aby powiekszyc

Czy mądrze wydajemy pieniądze? Co jest naszą potrzebą, co pragnieniem, a co zwykłą zachcianką? Czy potrafimy się dzielić? Czy w swojej pracy jesteśmy rzetelni i uczciwi? Jak do korzystania z dóbr materialnych wychowujemy nasze dzieci? Na te i wiele innych pytań, podczas warsztatów „Biblia o finansach”, które odbyły się 21 maca w Spale, odpowiadali nam Elżbieta i Mirosław Wrotkowie

Nie były to zwykłe warsztaty. Choć mogliśmy na nich usłyszeć wiele istotnych rad i konkretnych wskazówek dotyczących kontrolowania wydatków i wprowadzania dzieci w świat finansów, nie była to zwykła lekcja ekonomii.

Najważniejszym momentem dnia była Eucharystia, której przewodniczył proboszcz ks. Dariusz Łosiak. Ksiądz podczas wygłaszania kazania nawiązał to tematu naszego spotkania, podając wiele faktów ze swojego życia, czy zasłyszanych historii. Podkreślił też, że cieszy się, że w Domowym Kościele są ludzie, którym leży na sercu oddanie Chrystusowi wszystkich sfer swojego życia. A o pieniądzach rozmawiać trudno, bo: „portfel nawraca się na końcu”.

Warsztaty były przeprowadzone w formie kilku paneli wykładowych. Wszystkie treści, którymi dzielili się z nami Ela i Mirek, wypływały bezpośrednio ze słów Pisma Świętego. Zaznaczyli że Pan Bóg w swoim Słowie skierowanym do nas, ponad 2300 razy wspomina o kwestiach finansowych – nie może więc być to sfera pomijana w naszej relacji z Bogiem, zwłaszcza jeżeli dla porównania weźmiemy liczbę wersetów, które mówią o wierze (jedynie około 500).

Najważniejszą myślą, która zapadła nam w pamięci jest fakt, że naszym pracodawcą jest Chrystus. To On jest władcą wszystkiego, a my jesteśmy szafarzami, zarządcami tych dóbr, które nam powierzył. I tak właśnie każdy z nas powinien wykonywać swoją pracę – jakby pracował dla Jezusa. Nie może tu więc być mowy o nieuczciwości, niechlujności, zaniedbaniach czy lenistwie. Mamy być we wszystkim co robimy doskonali, czyli wykorzystywać maksimum swoich możliwości.

Innym istotnym tematem poruszonym na warsztatach była kwestia dawania. Prowadzący dali piękne świadectwo o tym, jak swoimi dobrami materialnymi dzielą się z innymi. Pierwsza sprawa to dziesięcina, czyli darowanie na rzecz Kościoła, prezbiterów czy akcji ewangelizacyjnych 10 % swoich dochodów- bo kto, jeśli nie my, ma być odpowiedzialny za utrzymanie naszego Kościoła?. Druga – jałmużna – dzielenie się z potrzebującymi.Ela i Mirek poprzez swoje słowa i postawę głęboko w sercach zapisali nam to, że wszystko co mamy, otrzymaliśmy od Pana i że Pan Bóg naprawdę chce naszej wolności, aby nic nas nie zniewalało, nie ograniczało. Dlatego to my mamy kontrolować nasze pieniądze, a nie odwrotnie.

Dziękujemy Bogu oraz wszystkim zaangażowanym w organizację, że mogliśmy uczestniczyć w tych rekolekcjach.

 

 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »