MAR
13

Pójdę przed wami przygotować wam drogę

W Domowym Kościele jesteśmy z mężem blisko 7 lat

B. i K. Perek

Kliknij aby powiekszyci kiedy zostaliśmy parą rejonową poczuliśmy, że naszym obowiązkiem jest uczestnictwo w sesji o pilotowaniu kręgów, aby jaszcze bardziej „wejść” w charyzmat Ruchu Światło-Życie. Tym razem był wyjazd do Grotnik. Dobrze jest kiedy wyjeżdżając na rekolekcje można oderwać się od wszystkich spraw domowych i zwykle tak było ale tym razem termin rekolekcji zbiegł się z egzaminami naszych dzieci, którymi ciągle miałam zajęte myśli. Bałam się, że przez te egzaminy coś umknie z tego co Pan Bóg przygotował dla mnie. Kiedy dojechaliśmy na miejsce udałam się do Kaplicy aby oddać Jezusowi wszystko to co mnie trapi. Pan Jezus zaskoczył mnie, ponieważ zanim zaczęłam się modlić usłyszałam „Niech się nie trwoży serce twoje”. Jezus zna każde serce i zanim zaczniemy prosić On pierwszy wychodzi nam naprzeciw.
Cieszę się, że na tych rekolekcjach uczestniczyły małżeństwa z różnych diecezji, ponieważ dyskutując mogliśmy wymienić wzajemne doświadczenia chciało się śpiewać: „Jesteście darem, dla nas darem, jesteście darem Najwyższego…” a kiedy pojawiały się pytania bez odpowiedzi szukaliśmy ich w katechezach ks. Piotra i tak np. ”…we wszystkim dajmy pierwszeństwo łasce Pana Boga” to słowa, które najbardziej utkwiły w mej pamięci i myślę, że będą lekarstwem w całej naszej posłudze.
Zagłębiając się coraz bardziej w treść tych rekolekcji uświadomiłam sobie, że na parze pilotującej krąg spoczywa ogromna odpowiedzialność, trochę mnie to przestraszyło ale Jezus w Namiocie Spotkania rozwiał wszystko mówiąc: „Pójdę przed wami przygotować wam drogę”. Myślę, że te słowa skierował do nas wszystkich a już w kolejnym Namiocie Spotkania poprzez fragment z Ewangelii (1P 5,2-4) udzielił wskazówek. Kolejną ucztą dla naszych serc był „Dzień Kapłański”, kiedy to do naszej wspólnoty przyjechało wielu kapłanów i mogliśmy wspólnie uczestniczyć w spotkaniach i Eucharystii.
Przez cały czas tych rekolekcji w uszach dźwięczały mi słowa pieśni „Duchu Miłości wylewaj się na nas z przebitego serca Jezusa”.
Za te rekolekcje, które przygotowali dla nas Jola i Zdzisiu Marszałek, Grażynka i Romek Strug oraz ks.Piotr Pirek chcieliśmy serdecznie podziękować. Niech Pan Bóg wynagrodzi im wszelki trud, ponieważ słowa jakimi nas karmili były jak ziarno najlepszej jakości, ziarno wyselekcjonowane, którymi rolnik zasiewa ziemię. Chwała Panu! Beata i Kazimierz Perek


Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »