LUT
04

V Bezalkoholowy Bal DK

26.I. w Skierniewicach w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku odbył się piąty bezalkoholowy bal zorganizowany przez Domowy Kościół.

K.T. Widulińscy

Kliknij aby powiekszycBal poprzedziły wielomiesięczne przygotowania, w które zaangażowały się małżeństwa DK z parą diecezjalną- Marzeną i Mirkiem Sikora oraz ks. Moderatorem DK- Zbigniewem Kalińskim.
Na trzy dni przed balem całą Polskę obiegła informacja o tragicznym wypadku polskiego samolotu, w którym zginęło 20 żołnierzy. W związku z tym wydarzeniem i ogłoszoną żałobą narodową, impreza stanęła pod znakiem zapytania. Okazało się jednak, że żałoba zakończy się w sobotę o godz. 1900 i właśnie o tej godzinie rozpoczął się V jubileuszowy bal.
Nasze spotkanie rozpoczęło się od chwili zadumy i modlitwy za ofiary tragedii i ich rodziny, którą poprowadził ks. Biskup Andrzej Franciszek Dziuba Ordynariusz diecezji łowickiej. Po uroczystym błogosławieństwie wszystkich zebranych gości, rozbrzmiała melodia Poloneza, którym tradycyjnie bal został rozpoczęty. Na wspólna zabawę przybyły małżeństwa , młodzież oraz dzieci. Nie zabrakło także kapłanów, którzy jak się okazało ku zdziwieniu niektórych, są do tańca i do różańca.
O dobrą zabawę dbali wszyscy goście pod kierunkiem wodzireja. Świetna muzyka, konkursy, zabawy nie pozwoliły nudzić się nikomu. Organizatorzy zadbali także o to, aby nikomu nie brakło sił do zabawy. Stoły wyglądały imponująco! Na szczególną uwagę zasługuje „stół wiejski”, którym troskliwie zajmował się Tadeusz.
Podobnie do lat ubiegłych zorganizowana została loteria, tym razem pod nazwą „Piątka na piątkę”, z której dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji letnich. Nagrodami w loterii były chusteczki „papieskie”, książki, kalendarze oraz słodycze. Niespodzianką dla wszystkich był tort, a nawet torty (bo były dwa,) z okazji małego jubileuszu. Tradycyjnie już odbył się konkurs tańca, który wygrali Ela i Grzegorz Różańscy z kręgu w Żyrardowie.
Organizując i uczestnicząc w naszych bezalkoholowych balach, mamy na celu promowanie chrześcijańskiego stylu zabawy, wolnego od alkoholu.Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »