STY
27

Krajowe Spotkanie Opłatkowe.

W W dniach 18-20.01.2008r. w Częstochowie odbyło się Spotkanie Opłatkowe DK

Marzena i Mirek Sikora

Kliknij aby powiekszycNa spotkanie to przybyły pary diecezjalne, filialne, para krajowa oraz księża moderatorzy Domowego Kościoła. W spotkaniu tym uczestniczyła także nasza duchowa Matka - siostra Jadwiga Skudro. Wszyscy uczestnicy dzieląc się radością z narodzenia Jezusa Chrystusa pochylali się na nad myślą przewodnią tego spotkania „Człowiek jest kochany przez Boga! Oto proste, a jakże przejmujące Orędzie, które Kościół jest winien człowiekowi. Każdy chrześcijanin może
i musi słowem oraz życiem głosić: Bóg cię kocha, Chrystus przyszedł dla ciebie, Chrystus dla ciebie jest Drogą i Prawdą i Życiem! .
W Spotkaniu opłatkowym uczestniczył także moderator generalny Ruchu Światło –Życie, który wraz z parą krajową oraz moderatorem Domowego Kościoła zawiązując wspólnotę skierował do wszystkich kilka jakże ważnych słów. Ksiądz Adam Wodarczyk przypomniał nam wszystkim podstawowe zasady Ruchu : zasadę pomocniczości ( ja też mogę służyć), zasadę kolegialności (przygotowywać następców) oraz zasadę solidarności (czy nasi bracia nie ustają w drodze, czy nie trzeba im pomóc). Prosił , abyśmy w szczególnie ciężkich sytuacjach modlili się za wstawiennictwem Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego i zgłaszali, gdy widzimy szybką poprawę sytuacji „Pokaż co się stało
w Twojej rodzinie dzięki wstawiennictwu ks. Franciszka Blachnickiego” .
Po zawiązaniu wspólnoty wygłoszona została przez ks. Stefana Moszoro-Dąbrowski
z Opus Dei konferencja na temat „Ewangelizacja w środowisku pracy”. Ksiądz Stefan Moszoro-Dąbrowski podkreślał, abyśmy w pracy potrafili odnajdywać Jezusa, bo przecież miejsce pracy to też miejsce gdzie spotykamy Boga, gdzie chwalimy Boga.
Niech trud pracy będzie dla nas pokutą, oczyszczeniem oraz modlitwą. W środowisku pracy – jak wskazywał ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski - trzeba być kompetentnym, trzeba umieć pomagać i dzielić się z innymi, trzeba umieć współdziałać z każdym człowiekiem nawet niewierzącym. Wtedy świadczę. Zwrócił uwagę na największy problem naszych czasów – rozbicie między życiem religijnym a życiem w pracy.
O ewangelizacji w pracy uczestnicy Spotkania Opłatkowego rozmawiali także w kręgach. Mówiliśmy o patologiach różnych środowisk pracy (pieniądz, karierowiczostwo, próżność, etc.). Zastanawialiśmy się jak się nimi nie zarazić? Jak zmienić te środowiska?. Każdy
z nas szukał także odpowiedzi na pytanie: Jak pogodzić i scalić zadania jakie stoją przed nami: praca, nauka, dzieci, pobożność, etc.?

W pamięć nas wszystkich zapadła Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Biskupa Adama Szala Delegata KEP ds. Ruchu Światło-Życie. Ks. Biskup głosząc kazanie na tej Eucharystii nawiązał do postaci św. Józefa Pelczar, który już na początku XX wieku wskazywał na rodzinę jako kolebkę Kościoła , Domowego Kościoła.
Oczywiście Spotkanie Opłatkowe nie obyło się bez dzielenia się opłatkiem, składania życzeń oraz bez wspólnego kolędowania, które prowadziły muzykujące rodziny z Domowego Kościoła. Wspólny śpiew stworzył niesamowitą atmosferę radości i miłości. Wszyscy cieszyli się, bo przecież narodził się Zbawiciel.
Po uroczystej kolacji udaliśmy się na Apel Maryjny w Jasnogórskim Sanktuarium, zanosząc w sercach podziękowania,
prośby oraz miłość.


 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »