STY
23

Spotkanie opłatkowe 2008

20 stycznia 2008 roku odbył się opłatkowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło- Życie.

Kasia i Tomek Widulińscy

Kliknij aby powiekszyc         Dzięki uprzejmości ks. Rektora, jak co roku mogliśmy świętować w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu. Na spotkanie przybyły rodziny Domowego Kościoła, młodzież oazowa oraz dzieci Boże. Nie zabrakło także Księży posługujących w Ruchu oraz Sióstr z Szymanowa. Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem Wspólnoty, które poprowadził moderator diecezjalny Ruchu Światło- Życie- ks. Grzegorz Gołąb. Po przedstawieniu przybyłych grup, młodzież z Szymanowa pod opieką Sióstr zakonnych przedstawiła jasełka.
Punktualnie o godzinie piętnastej rozpoczęła się msza św., której przewodniczył bp. Andrzej Dziuba- ordynariusz diecezji łowickiej. Homilię wygłosił moderator diecezjalny DK- ks. Zbigniew Kaliński, w której nawiązał do Encykliki Papieża Benedykta XVI „Spe salvi”. Usłyszeliśmy, iż kluczem chrześcijańskiej nadziei jest miłość, szczególnie ta "miłość bezwarunkowa", której jedynym źródłem jest Bóg. Natomiast pierwszym miejscem uczenia się nadziei jest modlitwa, drugim takim miejscem kształtowania nadziei jest działanie człowieka i spotkanie z cierpieniem, wreszcie - w dość paradoksalny sposób - Benedykt XVI jako jedno ze źródeł nadziei dla współczesnych ukazuje obraz Sądu Ostatecznego. „Sąd Boży jest nadzieją, zarówno dlatego, że jest sprawiedliwością, jak i dlatego, że jest łaską" – pisze Benedykt XVI. Ksiądz Zbigniew w swoim słowie przywołał postać Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, który nigdy nie stracił nadziei, choć borykał się z problemami nieporównywalnie większymi, niż te ,które dziś dotykają Ruch Światło- Życie.
W czasie procesji z darami, na ręce ks. Biskupa została złożona Kronika DK, która jest świadectwem wiary oraz wydarzeń w DK naszej diecezji w latach 1997- 2007. Kronika ta powstała pod redakcją Wandy i Mariana Zielonków, pary rejonowej rejonu żyrardowskiego.
Po uroczystym błogosławieństwie ks. Biskupa był czas na łamanie się opłatkiem, życzenia oraz dzielenie się radościami codziennego życia. Wielką radością dla nas jest fakt, iż Domowy Kościół wzbogacił się o nowych uczestników, którzy pod sercem mamy oczekują przyjścia na świat. Szczególnym świadectwem dla nas wszystkich jest rodzina Beaty i Grzegorza, którzy po raz piąty cieszą się! z nowego życia.
Szczególne podziękowanie składamy na ręce ks. Biskupa, który mimo choroby, modlił się z nami. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli i zaangażowali się w świętowanie tego dnia. Cieszymy się, że było nas tak dużo.Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »