PAŹ

List Pary Krajowej skierowany do wspólnoty Domowego Kościoła w kraju i poza jego granicami

Droga wspólnoto Domowego Kościoła w kraju i poza jego granicami!

Jola i Mirek Słobodowie

Kliknij aby powiekszycPełni bojaźni Bożej i pełni pokory ale również pełni wewnętrznego pokoju, duchowej młodości i entuzjazmu stajemy u progu naszej posługi pary krajowej Domowego Kościoła - gałezi rodzinnej Ruchu Światło-Życie, dziękując Panu Bogu za Jego zaproszenie nas do służby małżeństwom i rodzinom w Kościele.
Chcemy podziękować całej wspólnocie DK, małżeństwom i kapłanom, za modlitwę w intencji wyborów i Boże rozeznawanie. To wielka radość, że cztery małżeństwa odpowiedziały na wezwanie Pana "tak", co jest oznaką odpowiedzialności naszej wspólnoty za podjęte dzieło, wsłuchania w głos Ojca.
Dziękujemy Tobie , księże Franciszku za Twoje wstawiennictwo w tej tak ważnej dla całej wspólnoty sprawie.

Przypominamy sobie pierwsze nasze kroki stawiane w DK w diecezji szczecińsko-kamieńskiej, pierwsze spotkanie kręgu, pierwsze rekolekcje, pierwsze dni wspólnoty.
Dziękujemy za wszystkich kapłanów i małżeństwa, które świadectwem własnego życia ukazali nam piękno drogi, na którą wkraczaliśmy. W ostatnich latach, służąc jako para filialna poznańska, bardzo wiele uczyliśmy się od małżeństw, które znacznie dłużej trwają w DK niż my. Dziękujemy Panu Bogu za cały krąg centralny z Anią i Jackiem Nowakami i ks. Janem Mikulskim na czele, którzy wskazywali drogę służby w Duchu Świętym. Częste rozmowy z Siostrą Jadwigą, jej ukochanie DK były zawsze dla nas wszystkich światłem w podejmowaniu różnych decyzji. Obecność i wielkie otwarcie ks. Romana Litwińczuka były wsparciem w wielu sytuacjach.
Po wyborze na parę krajową już w Warszawie, a później w kolejnych dniach, otrzymaliśmy wiele dowodów wsparcia i zapewnienia o modlitwie . Dziękujemy za nie wszystkie, za ciepłe słowa łączności duchowej. Czujemy się dzięki Wam umocnieni od pierwszych dni naszej posługi.

Panie Jezu, stajemy przed Tobą i całą wspólnotą DK, tacy zwyczajni, ze swoimi talentami i słabościami, które Ty znasz najlepiej, wraz z naszymi dziećmi Agnieszką, Mateuszem i Łukaszem, dziękując za naszych rodziców, którzy od najmłodszych lat pokazywali nam Ciebie. Prowadź nas, uzdalniaj do wypełniania Twojej woli wobec całej wspólnoty DK w Polsce i poza jej granicami. Pragniemy być jak najlepszymi narzędziami w Twoich rękach. Niech wypełnia się Twoja Wola, Panie!

Prosimy Was o wsparcie i nieustającą modlitwę przez cały czas trwania naszej posługi. My ogarniamy całym sercem i modlitwą Was wszystkich, drogie rodziny i kapłani DK.

Przyjdź, Duchu Święty, i zapal w nas płomień
Twojej miłości i Pańskiej bojaźni;
Daj nam usłyszeć Twój głos tajemniczy
W naszych sumieniach.
(...)

Naucz nas , Duchu, wypełniać Twą wolę,
Zawsze Ci służyć w pokornym poddaniu;
W każdym człowieku dostrzegać przez wiarę
Twoją obecność.

Uświęć owoce naszego wysiłku,
Obdarz pokojem i łaską wytrwania,