STY
06

Rejon żyrardowski - NIedziela Świętej Rodziny

„...że cię nie opuszczę aż do śmierci...”

W. M. Zielonka

Kliknij aby powiekszyc

Niedziela Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa jest świętem patronalnym Wspólnoty Domowego Kościoła. 27 grudnia 2009 r. już trzeci raz rodziny z tej wspólnoty z rejonu żyrardowskiego obchodziły to Święto razem z rodzinami z parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie.

Mszę Św. koncelebrowaną sprawowali: ks. Krzysztof Krawczyk – moderator rejonu żyrardowskiego, który modlił się za rodziny DK z naszej diecezji oraz ks. Grzegorz Słomiński – moderator kręgów DK przy parafii MBP w Żyrardowie. Ks. Grzegorz chciał wygłosić do rodzin homilię na tę okoliczność, ale „siła wyższa” spowodowała, że odczytał List, który skierowali do rodzin biskupi. Treści zawarte w liście były bardzo cenne a świetne ich przekazanie przez ks. Grzegorza sprawiły, że słuchało się tak jak homilii.

Po wysłuchaniu listu biskupów ks. Grzegorz poprosił małżeństwa, które pragną odnowić przysięgę małżeńską, aby ustawiły się wzdłuż nawy głównej stając naprzeciw siebie. W wielkim skupieniu powtarzaliśmy za kapłanem słowa odnawianej przysięgi małżeńskiej. Był to bardzo wzruszający i podniosły moment. Następnie podchodziliśmy do kapłanów, którzy nakładali na nas ręce i błogosławili nas. Małżeństwami podchodziliśmy też do Komunii Św.

Ta uroczystość będzie dla wielu przypomnieniem, że słowa przysięgi małżeńskiej zobowiązują ale są też gwarancją szczęścia i radości, mimo że nieraz w życiu jest trudno. Cieszy fakt, że z roku na rok jest coraz więcej małżeństw odnawiających przysięgę małżeńską.

Po Eucharystii spotkaliśmy się na agapie, składaliśmy sobie życzenia noworoczne łamiąc się opłatkiem.

Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości niech Dzieciątko Jezus błogosławi.

 

Za wszystko niech Bóg będzie uwielbiony.

                                                                          Para rejonu żyrardowskiego

                                                                          Wanda i Marian Zielonkowie

 

 

 

 

 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »