PAŹ

Czy masz w sobie taką pewność i autorytet...

Czy masz w sobie taką pewność i autorytet, żeby zaprosić ludzi, by mogli obserwować twoje życie?

Marzena i Mirek Sikora

Nie po to, aby usłyszeli co mówisz, ale żeby zobaczyli, jak żyjesz tym, co wyznajesz. "Przyjdź i zobacz!". (...) Kiedy powinniśmy ewangelizować? Teraz jest czas! Przestańcie marnować czas! Róbcie to! świat was potrzebuje! Potrzebuje świadectwa waszego życia!

Takie słowa usłyszeliśmy podczas spotkania we Wrocławiu w dniach od 14 do 16 września 2007r., podczas którego przyjęliśmy posługę pary diecezjalnej. Słowa te zapadły nam głęboko w sercach, tym bardziej, iż zabrzmiały w przepełnionym modlitwą budynku Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchowego usytuowanego w pobliżu zabytkowej Katedry wrocławskiej. Znamienne są to słowa, słowa, które uświadomiły nam, iż świadczyć o Bogu, to żyć z Bogiem na co dzień, w każdej chwili naszego dnia, chwili pracy, odpoczynku, smutku i radości.

Stawiając te pierwsze kroki na drodze posługi pary diecezjalnej dziękujemy wszystkim rodzinom Domowego Kościoła Diecezji Łowickiej i kapłanom za ogarniecie nas modlitwą w czasie, gdy nurtowały nas wątpliwości ,,czy damy radę. Wasza modlitwa, kierowane do nas słowa pełne otuchy i ciepła dodały nam sił i kolejny raz pokazały, że wystarczy zaufać Bogu. Dziękujemy Kasi i Tomkowi Widulińskim byłej parze diecezjalnej, ks. Zbigniewowi Kalińskiemu moderatorowi DK, że byli przy nas w pierwszych chwilach posługi i zostali nadal pomagając nam i wspierając.

W tej posłudze oddajemy się całkowicie Panu Bogu, bo przecież bez Niego nic nie jesteśmy w stanie uczynić. Oddajemy się pod opiekę Niepokalanej Matce Kościoła, pełnej miłości i zrozumienia. Prosimy Was o wsparcie i nieustającą modlitwę przez cały czas trwania naszej posługi. My ogarniamy Was wszystkich całym sercem i modlitwą.

Marzena i Mirek Sikora
Para Diecezjalna Domowego Kościoła Diecezji Łowickiej.