KWI
30

Zaproszenie na pielgrzymkę do św. Józefa

Zosia i Boguś Dudzińscy; ks. Paweł Pietrzak

thumbnail

"Wszyscy mogą znaleźć w świętym Józefie, mężu, który przychodzi niezauważony, człowieka codziennej obecności, dyskretnej i ukrytej, orędownika, pomocnika i przewodnika w chwilach trudnych. /papież Franciszek/

Drodzy Małżonkowie – członkowie Domowego Kościoła diecezji łowickiej!

       Błogosławiony papież Pius IX w dniu 8 grudnia 1870 roku ogłosił Świętego Józefa patronem Kościoła katolickiego.

Z okazji 150 rocznicy tego wydarzenia - papież Franciszek ogłosił 8 grudnia 2020 roku specjalny Rok Świętego Józefa, "w którym wszyscy wierni będą mogli na jego wzór wzmacniać codziennie własne życie wiary, w pełni realizując wolę Bożą.

A zatem niech wszyscy wierni poprzez modlitwy i dobre czyny, z pomocą Świętego Józefa, Opiekuna Świętej Rodziny z Nazaretu, starają się uzyskać pociechę i ulgę w ciężkich ludzkich utrapieniach, które dręczą współczesny świat."

       Dla wspólnoty Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie, postać świętego Józefa jako opiekuna Świętej Rodziny także ma szczególne znaczenie. Potwierdza to wieloletnia tradycja pielgrzymowania rodzin Domowego Kościoła do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, by tam jego opiece i orędownictwu oddać nasze rodziny. W spotkaniach uczestniczyło zwykle od dwóch do czterech tysięcy członków Domowego Kościoła.

W tym roku – w sobotę 15 maja - będzie to już XXIV - ta pielgrzymka. Ze względu na pandemię przyjmie ona nieco inny charakter. Z inspiracji Pary Krajowej - spotkania będą miały charakter lokalny, w diecezjach lub rejonach. W Kaliszu pojawią się jedynie członkowie Kręgu Centralnego z ks. biskupem Krzysztofem Włodarczykiem.

       Będziemy zatem świętować we wspólnotach rejonowych, w przestronnych kościołach, by zapewnić bezpieczną możliwość uczestnictwa.

Zachowujemy wspólny termin dla wszystkich spotkań - sobota 15 maja, trwając w łączności z całą wspólnotą diecezjalną i krajową.

Rejonowe „pielgrzymki do świętego Józefa” odbędą się (w miarę możliwości) do kościołów stacyjnych, które w naszej diecezji z okazji obchodów roku świętego Józefa ustanowił ks. bp ordynariusz Andrzej Franciszek Dziuba.

Szczegóły spotkań w poszczególnych rejonach przekażą pary rejonowe.

Ogólny zarys spotkania we wszystkich rejonach będzie taki sam:

- zawiązanie Wspólnoty;

- Droga Światła;

- przygotowanie do Eucharystii;

- Eucharystia i Akt zawierzenia Domowego Kościoła świętemu Józefowi.

Niech radość ze Zmartwychwstania przynagli nas, by wyjść do Wspólnoty, by przeżyć charyzmat spotkania. Wielu z nas tęskni za spotkaniem. Zachęcamy, by zrealizować to pragnienie właśnie w sobotę 15 maja. :)

 

 

 

Moderator diecezjalny DK                            Para diecezjalna

ks. Paweł Pietrzak                Zofia i Bogusław Dudzińscy

 

 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »