PAŹ

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Skierniewicach

Wstańcie, chodźmy - Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi!

Zapraszamy na XII Tygodzień Kultury Chrześcijańskiej.

Skierniewice 13-20 października.

Program:

13 października (niedziela) Dzień Papieski
12.00 – Msza św. w Kościele pw. św. Stanisława BM rozpoczynająca XII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Podczas każdej mszy św. katechezy nt. Nowenny pompejańskiej wygłosi O. Mariusz Płuciennik
12.15 – Papieska gra terenowa na ulicach miasta, zorganizowana przez Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” FSE
16.00 – „7 mieszkań we wnętrzu duszy”. Monodram wg „Twierdzy wewnętrznej” św. Teresy z Avila. Krakowski Teatr Hagiograf im. Św. Teresy z Lisieux. Scenariusz, reżyseria i wykonanie: Izabela Drobotowicz-Orkisz (Muzeum Historyczne Skierniewic, ul. Stefana Batorego 64J)

15 października (wtorek) Dzień Dziecka Utraconego
16.00 – Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka i procesja światła (Cmentarz miejski, Kaplica pw. Wszystkich Świętych, ul. Strobowska)

16 października (środa)
19.00 – Projekcja filmu „Rewolucja totalnej wolności” i spotkanie z mec. Jerzym Kwaśniewskim, prezesem Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej „Ordo Iuris” pt. „Obrona dzieci i rodzin przed polityką gender i ideologią LGBT” (Muzeum Historyczne Skierniewic, ul. Stefana Batorego 64J)

17 października (czwartek)
17.00 – „Kim byli interrexi?”. Wykład Łukasza Kaptury (Muzeum Historyczne Skierniewic, ul. Stefana Batorego 64J)

18 października (piątek)
17.00 – Rozpoczęcie VII Diecezjalnych Warsztatów Muzyki Liturgicznej (siedziba Stowarzyszenia Wspólna Troska, ul. Batorego 64H)

19 października (sobota)
8.30 – Msza św. w intencji patronki skierniewickiego Hospicjum Anny Olszewskiej i całej społeczności stowarzyszenia, z okazji XX rocznicy powstania placówki (Kościół św. Stanisława BM)
10.00 – Uroczysta Gala z okazji XX rocznicy powstania Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach, w tym m.in. koncert Patrycji Modlińskiej i Fabiana Włodarka. (Kinoteatr Polonez, ul. Wita Stwosza 2/4)

20 października (niedziela)
18.00 – Msza św. pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Wojciecha Osiala na zakończenie XII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej i VII Warsztatów Muzyki Liturgicznej. Po mszy koncert uwielbienia (Kościół Garnizonowy, Pl. św. Jana Pawła II).