O diakonii życia słów kilka...

Teresa i Piotr Bibik

W czwartek, 19 września br., odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie Diakonii Życia Diecezji Łowickiej. Rozpoczęliśmy Mszą Św., po której udaliśmy się na plebanię do ks. Grzegorza na dalszą część spotkania. Najpierw podzieliliśmy się tym, co wydarzyło się w naszym życiu i w naszych rodzinach od ostatniego spotkania, zauważając z radością, jak wiele dobrego zdziałał Pan Bóg dla nas, a także przez nas, dla innych ludzi.
Następnie przeszliśmy do tematu formacyjnego, jaki wybraliśmy do pracy na ten rok. Naszym celem jest przyjrzenie się współczesnym ideologiom, aby zastanowić się jak wpływają one na nasze życie społeczne, kulturalne, obyczajowe i religijne. Obejrzeliśmy między innymi wystąpienie Jean-Paul Benglia, autora książki „Teoria gender", wygłoszone podczas zorganizowanej w czerwcu br. przez Centrum Życia i Rodziny konferencji "Edukacja seksualna dzieci i młodzieży. Przegląd zagrożeń”. Następnie długo dyskutowaliśmy o tym, co możemy zrobić, jako dorośli, rodzice, wychowawcy, a także członkowie ruchu Światło-Życie, aby uchronić nasze dzieci i młodzież przed negatywnymi skutkami presji ideologicznej. Temat ciekawy ale też niezwykle ważny i wymagający więc będzie kontynuowany.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą z nami zgłębiać te problemy, na nasze kolejne spotkanie, które zaplanowaliśmy za dwa miesiące, tj. 14 listopada 2019r.. Zaczynamy, jak zwykle Mszą Św. o godz. 18.00, w kościele Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skierniewicach.
Czekamy na Was!
Z Panem Bogiem!