GRU

Odchwaszczanie Małżeńskiego Ogródka

Każdą latorośl. która we Mnie nie przynosi owocu odcina, a każdą która przynosi owoc, oczyszcza aby przynosiła owoc obfitszy (J 15,2)

Ewelina i Paweł Gruszczykowie

Szczęść Boże!

Prosimy o przekazanie w kręgach informacji dotyczących organizowanych Rekolekcji Odchwaszczanie Małżeńskiego Ogródka dla naszej wspólnoty i zainteresowanych Domowym Kościołem. Poniżej krótki opis, a następnie informacje organizacyjne.

Żyrardów 13 – 15. 01. 2017

„Każdą latorośl. która we Mnie nie przynosi owocu odcina, a każdą która przynosi
owoc, oczyszcza aby przynosiła owoc obfitszy…” (J 15,2)

Jaka jest kondycja Waszego małżeństwa? Czy „ogródek” Waszych relacji przeżywa wiosenny rozkwit, letnie owocowanie, jesienne zmęczenie i zaniedbanie, czy zimowe przymrozki? A może ziemia jest aż spękana od suszy lub głębokiego zmrożenia gruntu???

Małżeństwo to ogród, który może być piękny, kwitnący i pełen dobrych owoców. Jeśli nie będziemy go pielęgnować, wówczas przestanie nas pociągać, cieszyć i karmić. Odchwaszczanie małżeńskiego ogródka to rekolekcje ukazujące podstawowe potrzeby małżonków. Poznajemy je nie po to aby żądać od współmałżonka ich zaspokojenia ale raczej by być darem i zadbać o drugiego. Pochylimy się więc nad różnicami psychicznymi między kobietą, a mężczyzną, potrzebą samoakceptacji, akceptacji wzajemnej, wdzięczności, uznania, komunikacji, troskliwości, czułości fizycznej, czystości małżeńskiej i właściwej równowagi czyli Bożego porządku w rodzinie.
Jeśli ignorujemy lub zaniedbujemy te potrzeby w naszej relacji, odsuwamy się od siebie, zaczynamy żyć rozczarowaniami, żalami, a zapominamy o pięknej miłości, która kiedyś nas połączyła.
Rekolekcje to otwieranie się na Bożą pomoc dla naszej ludzkiej, słabej i niedoskonałej miłości i czas podejmowania współpracy z Łaską.
Chcemy podzielić się z Wami nie tylko wiedzą, ale swoim świadectwem jak Pan kształtuje nasze relacje małżeńskie. Serdecznie zapraszamy i oczekujemy Was
Prowadzący to:
Ania i Benek Banaszakowie – szczęśliwi małżonkowie (28 lat), rodzice 5 dzieci (od 25 do 14 lat). Na drodze Ruchu od etapu studenckiego. W archidiecezji wrocławskiej odpowiedzialni za Diecezjalną Diakonię Formacji Diakonii. Od wielu lat prowadzą rekolekcje, sesje tematyczne i warsztaty dla młodzieży oraz małżonków. Są zaangażowani w pracę poradnictwie rodzinnym z narzeczonymi i rodzinami. Ania - pedagog, doradca rodzinny, Benek – prawnik – administratywista.
Ks. Łukasz Owsianko – salezjanin, opiekun duchowy I Kręgu Domowego Kościoła.

Obraz w treści 1
Informacje organizacyjne:
Termin: 13.01.2017 (piątek) godz. 17.30 – 15.01.2017 (niedziela) godz. ok. 14.00
Miejsce: Sala multimedialna Parafii pw. Św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie
Koszt: 60 złotych od małżeństwa + 12 zł dziecko
Zapisy: gruszczyk.pawel@gmail.com Tel. 792 335 054
Termin zapisów: do 05.01.2017
Na noclegi i śniadania wracamy do domów.
Zapewniamy: diakonię wychowawczą, obiad i kolację w sobotę, materiały rekolekcyjne, ciepłą kawę i herbatę oraz ciastka.
Do zapisu potrzebne będą informacje:
- imiona i nazwisko małżonków,
- ilość i wiek dzieci,
- imiona dzieci,
- w które dni rekolekcyjne dzieci będą pod opieką diakonii, (piątek, sobota, niedziela)
- staż małżeński,
- czy małżeństwo jest w DK,
- telefon i e-mail

Zapraszamy serdecznie!