LUT

Relacja z balu karnałowego!

10 lutego 2007 roku w sali Liceum Klasycznego przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicach odbył się IV Bezalkoholowy Bal Karnawałowy

Ewa i Wojtek Gurbowie

thumbnail W tym roku bal zgromadził rekordow liczbę 301 osób, dlatego konieczne okazało się zabawy z użytkowanej do tej pory mniejszej sali - auli do dużej sali gimnastycznej sportowego Classic. Uczestnikami balu były osoby w każdym wieku, bowiem rodziny zgłaszały na zabawę w pełnym składzie od najmłodszych do najstarszych. Z wypowiedzi goci wiadomo, że to włanie młodzi namawiali rodziców do wspólnego udziału w balu. Do Skierniewic przyjechały z wielu miejscowoci Diecezji Łowickiej oraz z Warszawy. Gocilimy mieszkańców Łowicza, Nieborowa, , Żyrardowa, Wiskitek, Lubani, Sochaczewa, Kutna, Rdutowa i oczywicie Skierniewic.

Jak co roku bal był prowadzony przez wodzireja. Proponował on ciekawe układy taneczne (np. polonez, walc wietlisty) konkursy, zabawy dla dzieci i dorosłych, tańce w parach, czwórkach, kołach, wężach itp. tancerze nie opadli z sił przygotowano w trakcie balu gorcy posiłek o urozmaiconym menu oraz zakski. O estetykę i eleganckie podanie potraw na stołach i przy stole ze swojskim jadłem dbała z Technikum Hotelarstwa w Skierniewicach. W przerwach między tańcami, czas posilajcym się umilał piosenk biesiadn przy akompaniamencie akordeonu.

Tegoroczn nowoci balu była aukcja charytatywna, której dochód przeznaczono na dofinansowanie rodzin wielodzietnych w rekolekcjach wakacyjnych Wspólnot Domowego Kocioła. Podmiotami aukcji pamitki po Janie Pawle II, a także rękodzieła artystyczne.

Biorc pod uwagę tak duż liczbę uczestników balu, powodzenie aukcji, konkursów i zabaw, oraz fakt, że tancerze niechętnie opuszczali parkiet o 5,00 rano należy uznać tegoroczny IV Bezalkoholowy Bal za bardzo udany.

W imieniu organizatorów balu, rodzin ze Wspólnoty Domowego Kocioła w Skierniewicach dziękujemy uczestnikom za wspóln zabawę i zobowizujemy się do kontynuowania tradycji balu w roku i w latach następnych. Niech ten styl zabawy pozbawionej alkoholu, hałaliwej muzyki i ci stanie się popularny w naszych rodzinach i naszych rodowiskach.